نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
گلخانه طبقاتي
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
آرشيو
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :partoroshd
تاريخ: 1396/11/20  ساعت: ۱۴

ساخت و معرفي انواع تجهيزات گلخانه

 

تجهيزات گلخانه اي:

امروزه داشتن تجهيزات گلخانه اي مدرن و كاربردي و واردات به روز و جديد آن از جمله نيازهاي مهم براي يك گلخانه است. هرچه از فناوري هاي پيشرفته براي تجهيز كردن يك گلخانه استفاده شود كيفيت بالاتر مي رود.

در اين سايت شما مي توانيد قيمت فروش تجهيزات گلخانه اي, ليست قيمت تجهيزات گلخانه اي, قيمت انواع تجهيزات گلخانه اي را مشاهده نماييد.

گل ها در مناطقي كه هواي گرم دارند در مناطق آزاد كشت مي شوند گياهان ولي در مناطق سردسير به علت محدوديت فصلي مشكل مي شود. بنابراين محيط هاي قابل كنترل مثل گلخانه ها و لوازم و تاسيسات گلخانه اي اهميت پيدا مي كند. امروزه توسط محيط هاي مسقف مانند در مناطق سردسير و غيرگرمسيري مقادير زيادي از گياهان و محصولات گياهي توليد مي شود. 

لازمه ي رشد صحيح گياهان گلخانه اي فراهم آوردن شرايط مطلوب از نظر دما، نور، رطوبت، هوا، خاك و ... است و كمبود يكي از آن ها سبب وقفه در رشد مي شود. در گلخانه ها احتياج به تجهيزات گلخانه اي مناسب براي مقابله با عوامل نامساعد دارند تا بتوانند به درستي نمو پيدا كنند در هر صورت استفاده از تجهيزات و لوازم گلخانه اي باعث مي شود مكان مناسبي براي پرورش گياهان گلخانه اي فراهم شود.

اطلاعات موجود نشان مي دهد صنعت گلخانه در حدود سال 1600 ميلادي در كشور هلند به وجو آمد و زمينه ي توليد گل هاي بهاره در زمستان و ميوه هاي غير فصلي را فراهم كرد. 

در فراهم آوردن تجهيزات گلخانه اي هيدروپونيك نيز هم بايد تجهيزات گرمايشي و هم سرمايشي را در نظر گرفت. هر كدام از اين تاسيسات لوازم مربوط به خود را دارند كه كليه كنترل هاي لازم را براي ايجاد شرايط مطلوب جهت رشد و نمو مناسب گياهان گلخانه اي انجام مي دهندجهت مشاهده وبلاگ گلخانه طبقاتيلامپ ال اي دي فتوسنتز كليك نماييد.

از تجهيزات گرمايشي مي توان سيستم هاي آب گرم، سيستم هاي گرمايشي زيرزميني و سرويس و نگهداري سيستم هاي گرمايشي را نام برد و از تاسيسات سرمايشي مي توان سايه دادن ، اندود كردن شيشه گلخانه ها، سيستم هاي تبخيري، سيستم هاي مه پاش، كولرهاي آبي و گازي ، سرويس و نگه داري دستگاه هاي مه ساز و ... اشاره كرد كه هر كدام از اين مجموعه ، زير مجموعه لوازم و ابزار خود را دارند. در تجهيزات گلخانه اي ، سيستم تهويه ي گلخانه ها نقش اساسي دارند.وظيفه ي اين سيستم ها كاهش حرارت، تغيير رطوبت نسبي و رساندن هواي تازه به گلخانه است. جهت مشاهده وبلاگ خريد چراغ رشدگياهقيمت لامپ رشد گياه كليك  نماييد.

فروش تجهيزات گلخانه اي :

انواع گلخانه ها بر اساس نوع توليد و سازه به شرح ذيل است:
دسته بندي گلخانه ها بر اساس نوع توليد :
گلخانه هاي توليدي سبزي و صيفي شامل محصولاتي مانند خيار ، توت فرنگي ، فلفل بادمجان و ...
گلخانه هاي توليد گل و گياهان زينتي كه براي توليد گياهان آپارتماني و گلخانه اي از اين نوع استفاده مي شود.
دسته بندي گلخانه ها بر اساس نوع سازه :
گلخانه هاي چوبي : اين گلخانه ها از چوب يا پوشش پلاستيك درست شده است. مزيت احداث اين نوع از گلخانه ها هزينه پايين آن است اما به  دليل محيط نامناسب براي رشد گياه معمولاً ميزان توليد در واحد سطح در مقايسه با گلخانه هاي مدرن كم تر است. به همين دليل گلخانه هاي چوبي قديم به تدريج در حال تبديل شدن به گلخانه هاي مدرن و صنعتي است.
گلخانه هاي فلزي و مدرن
پوشش اين گلخانه ها از فلز است هزينه واحد گلخانه هاي پرتابل نسبت به سيستم جوشي 20-15% بيشتر است ولي نصب آن آسانتر و تغييرات در سازه راحت تر است.
براي تجهيز كردن تمام انواع گلخانه ها ، تجهيزات و لوازم گلخانه اي مدرن موردنياز است تا كيفيت محصولات بالاتر رود.

 انواع تجهيزات گلخانه اي

امروزه با توجه به افزايش جمعيت جهان و نيز ويژگيهاي بالاي ميوه هاي گلخانه اي در سبد خانوار، توليد و پرورش ميوه بصورت گلخانه اي اهميت بسزايي پيدا كرده است .با پيشرفت تكنولوژي در توليد ميوه و سبزيجات از نظر اقتصادي در گلخانه ها ، اين صنعت رشد بسيار بالايي داشته و با توجه به غني بودن ميوه ها از ويتامين واملاح معدني نقش بسيار مهمي را در سلامت تغذيه انسان ايفا ميكند . مجموعه عواملي كه در كمك به رشد سالم و سريع گياهان در يك محيط كاملا صنعتي دخيل هستند را ميتوان تعريف اين تجهيزات دانست.
مزايا
1:پروسه محصول دهي به روش گلخانهاي طولاني تر بوده و كشت محصول به بيش از يك دوره در سال ميرسد.
2:نسبت به فضاي آزاد در واحد سطح ، محصول توليدي به چند برابر افزايش يافته و نيز از بالاترين كيفيت بر خوردار است.
3:كاهش زمان به وسيله اين تجهيزات امكان پذير بوده و به نسبت عوامل محيطي ، محصول در زمان كمتري توليد ميشود . و به نوعي در بهترين شرايط زماني تقاضاي بازار ميتوان،محصول را وارد بازار نمود.
4:بدليل وجود اين امكانات در كنترل گلخانه ها ، راندمان توليد در حد بسيار بالايي قرار مي گيرد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :partoroshd
تاريخ: 1396/11/20  ساعت: ۱۴

چراغ رشد ال اي دي گل و گياه 200 وات

 

چراغ رشد ال اي دي گل و گياه, چراغ مخصوص رشد گياه در اصل يك معنا دارد و تمامي آنها به معناي led مخصوص رشد گياه مي باشد. توجه داشته باشيد  قيمت چراغ رشد گياه در اين سايت بسيار مقرون به صرفه مي باشد . چراغ رشد ال اي دي گل و گياه, چراغ مخصوص رشد گياه,  قيمت چراغ رشد گياه, چراغ براي رشد گياه

  جهت مشاهده وبلاگ گلخانه طبقاتي,خريد چراغ رشدگياهلامپ ال اي دي فتوسنتز كليك نماييد.

جدول مشخصات فني چراغ رشد ال اي دي گل و گياه  200 وات 

 

توليد كننده

ايران گرولايت

IRAN GROW LIGHT

Brand name

نام محصول

پروژكتور مولتي چيپ گرولايت

Projector multi chip grow light

Name

مدل محصول

پروژكتور مولتي چيپ

Projector multi chip

Model

توان

200 وات

200 W

Power

سال توليد

1395

2016

Model number

استاندارد

CCC.CE.FEC.Ip45.RoHS

CCC.CE.FEC.Ip45.RoHS

Certification

ابعاد

9*35*20

20*35*9

Dimensions

جنس بدنه

آلومينيوم

Aluminum

Body material

جريان مصرفي

AC

AC

Power consumption

ولتاژ

265-85

265-85

Voltage

جريان ورودي

700-350 ميلي آمپر

700-350mA

Input voltage

نوع چيپ

مولتي چيپ

Multi chip

Chip kind

مشخصات تركيبي

730-380 نانومتر

380-730 nm

Feature

طيف نوري

Full Spectrum

Full Spectrum

LED color

لومن

16200

16200

Lumen

سطح پوشش (در فاصله ي 50 سانتي متري)

2/1 متر در 2/1 متر

1.2m*1.2cm

Coverage area(in the 50 cm distance)

تعداد ال اي دي

2 مولتي چيپ

2 multi-chip

LED number

نوع لنز

60،90،120

60-90-120

Lens kind

طول عمر

50000 ساعت

50000 hours

Life time

موارد مصرف

گلخانه، بذر، ميوه، رشد

Greenhouse, growing, flowering, seedling

Application

مدت ضمانت

يك سال

One year

Warranty

:
برچسب‌ها:

نويسنده :partoroshd
تاريخ: 1396/11/20  ساعت: ۱۴

چراغ ال اي دي براي گلخانه

 

 

در بخش دسته بندي محصولات علاوه بر خريد لامپ گلخانه اي, خريد لامپ مخصوص گلخانه, خريد لامپ هاي گلخانه, قيمت چراغ گلخانه اي, خريد گلخانه خانگي مي توانيد مشخصات فني چراغ ال اي دي براي گلخانه را نيز مشاهده نماييد. 

نور : انرژي خورشيدي در همه ساختار هايي گياهي نقش دارد و نتيجه نهايي اين فرايند ها در رشد گياه است كه منجر به افزايش ماده خشك مي شود . در شرايطي كه همه عوامل از جمله ميزان دي اكسيد كربن , دما و رطوبت در حد مطلوب باشد . براي انجام فتوسنتز به شدت نور در حد مطلوب نياز است . نور كم باعث كاهش فتوسنتز و رشد گياه و نور بيشتر باعث صدمه به كلروپلاست ها و كاهش فتوسنتزمي شود . براي مشاهده ي محصولات در زمينه ي سيستم نور مصنوعي گلخانه كليك نماييد.

فتو پريود عبارت است از مدت زماني از روز, كه نور به گياه مي تابد . طول روز بسته به فصل سال و عرض جغرافيايي تغيير مي كند . درنيمكره شمالي طول روز در چهار روز از سال اهميت ويژه دارد .

1- اول فروردين ( 21 مارس) : كه خورشيد مستقيما بالايي خط استوا قرار ميگيرد و در اين روز طول روز و شب مساوي و برابر 12 ساعت است . و به آن اعتدال بهاري مي گويند .
2- سي و يكم خرداد ( 21 ژوئن) : كه خورشيد به شمالي ترين قسمت بالايي خط استوا مي گيرد و طولاني ترين روز و كوتاه ترين شب سال است و به آن انقلاب تابستاني مي گويند .
3- سي ام شهريور ( 21 سپتامبر ) : كه خورشيد مستقيما بالايي خط استوا است و طول روز و شب مساوي است و اعتدال پاييزي ناميده مي شود .
4- سي ام آذر ( 21 دسامبر ) : كه خورشيد در جنوبي ترين قسمت زير خط استوا قرار مي گيرد و كوتاه ترين روز و بلند ترين شب سال است و انقلاب زمستاني ناميده مي شود (شب يلدا )
چراغ گلخانه, چراغ ال اي دي براي گلخانه همان لامپ ال اي دي مخصوص رشد گياه است ولي در توان هاي بالا و تعداد ال اي دي هاي بيشتر براي پوشش دهي مساحت هاي بزرگتر. نقطه موازنه نوري (Light compensation point): نقطه اي است كه در آن شدت فتوسنتز برابر شدت تنفس است . در اين نقطه تمامي مواد توليد شده در فتوسنتز در تنفس به مصرف مي رسد. نقطه موازنه نوري در گياهان آفتاب پسند بيشتر از گياهان سايه پسند است.

جهت مشاهده وبلاگ گلخانه طبقاتي, لامپ ال اي دي فتوسنتز كليك نماييد.

نقطه اشباع نوري : (Light saturation point) نقطه اي كه فتوسنتز در آن حداكثر است و با افزايش نور ديگر فتوسنتز افزايش نمي يابد , نقطه اشباع نوري گويند.

كيفيت نور : اشعه ماوراي بنفش با طول موج 400-300 نانومتر باعث صدمه به گياه شده و غير قابل رويت با چشم انسان است . اشعه مادون قرمز با طول موج 750 -700 نانومتر خارج از حس بينايي انسان است و ضروري براي رشد گياه است اما در فتوسنتز گياه بي تاثير است . طيف نوري ( 760-380نانومتر) در فتوسنتز نقش دارد . ميزان فتو سنتز در نور قرمز و آبي حداكثر است . اگر گياه فقط در معرض نور آبي قرار گيرد رشد كاهش و اندام هاي گياه سفت و تيره مي شود و اگر گياه در معرض نور قرمز قرار گيرد رشد گياه افزايش و اندام هاي گياه نرم و لطيف مي شود . براي انجام فتو سنتز تمامي طول موج هاي نور لازم است .

افزايش شدت نور : به استثناي سايه پسند ها افزايش نور در اواسط پاييز تا اوايل بهار باعث افزايش محصول مي گردد . ساده بودن قاب هاي شيشه اي روي گلخانه ظرفيت قاب ها و افزايش عرض قاب ها باعث افزايش شدت نور وارده به داخل گلخانه مي شود . اسكلت چوبي به طور كاملا محسوس شدت نور را كاهش مي دهد و بهتر است چهارچوب چوبي زا با رنگ سفيد رنگ آميزي كرد تا به به جاي جذب نور آن را منعكس كنند . همچنين بهتر است كه قاب هاي شيشه اي پوشش گلخانه را نيز با رنگ سفيد رنگ كنند و پوشش بيروني قاب ها را هر دو سال يك بار و از داخل هر 5 سال يك بار رنگ آميزي شود . ميزان كاهش نور تابيده شده به گلخانه عبارت است از : 10 درصد توسط اسكلت و 5 درصد توسط قاب شيشه اي و 7 درصد شيشه ها و78 درصد نور وارد گلخانه مي شود . شيشه ها را بايد در پاييز و زمستان از موادي كه براي كاهش شدت نور ورودي با رنگ پوشيده شده اند پاك كرد . اين مواد حدود 20 درصد ميزان نور ورودي را كاهش مي دهند .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :partoroshd
تاريخ: 1396/11/12  ساعت: ۰۸

گلخانه طبقاتي 

در اين مقاله در زمينه ي گلخانه طبقاتي, گلخانه ي پيش ساخته, اتاقك رشد گياهي, اتاقك كشت بافت گياهي اطلاعات كسب خواهيد كرد.

جهت اگاهي بيشتر از اتاق رشد كشت بافت و ساخت اتاق رشد گياهكليك نماييد.

گلخانه ي پيش ساخته

شركت پرتو رشد نوين براي اولين بار در ايران

اقدام به ساختگلخانه ي پيش ساخته و گلخانه طبقاتيكرده است كه اين اتاق هاي كشت  با تمام امكانات يك گلخانه صنعتي بزرگ ولي در قالب هاي كوچك تر و با استفاده از آخرين تكنولوژي  روز دنيا و مجهز شده به نور مصنوعي ساخته شده است. اين گلخانه ها را مي توان در هر ابعاد و سايزي قابل سفارش مي باشند.

اتاقك كشت بافت گياهي

اتاقك كشت بافت گياهي يك راه موثر براي پرورش گياه مورد نظر شما با حداقل سرمايه گذاري و حداكثر بهره بري است.در صورت محدوديت فضا اتاقك كشت گزينه ي مناسبي براي پرورش گياهان است. در اتاقك كشت امكان كنترل دما، رطوبت و غلظت دي اكسيد كربن به بهترين شكل صورت مي پذيرد. با استفاده ازاتاقك كشت مي توان  به شرايطي كه در حالت طبيعي به راحتي امكان پذير نيست، دسترسي داشت (مثل مدت زمان تابش بيشتر، دماي تحت كنترل در تمام فصول و...).

:
برچسب‌ها:

[ ]