نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
چراغ ال اي دي براي گلخانه
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
آرشيو
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :partoroshd
تاريخ: 1396/11/20  ساعت: ۱۴

چراغ ال اي دي براي گلخانه

 

 

در بخش دسته بندي محصولات علاوه بر خريد لامپ گلخانه اي, خريد لامپ مخصوص گلخانه, خريد لامپ هاي گلخانه, قيمت چراغ گلخانه اي, خريد گلخانه خانگي مي توانيد مشخصات فني چراغ ال اي دي براي گلخانه را نيز مشاهده نماييد. 

نور : انرژي خورشيدي در همه ساختار هايي گياهي نقش دارد و نتيجه نهايي اين فرايند ها در رشد گياه است كه منجر به افزايش ماده خشك مي شود . در شرايطي كه همه عوامل از جمله ميزان دي اكسيد كربن , دما و رطوبت در حد مطلوب باشد . براي انجام فتوسنتز به شدت نور در حد مطلوب نياز است . نور كم باعث كاهش فتوسنتز و رشد گياه و نور بيشتر باعث صدمه به كلروپلاست ها و كاهش فتوسنتزمي شود . براي مشاهده ي محصولات در زمينه ي سيستم نور مصنوعي گلخانه كليك نماييد.

فتو پريود عبارت است از مدت زماني از روز, كه نور به گياه مي تابد . طول روز بسته به فصل سال و عرض جغرافيايي تغيير مي كند . درنيمكره شمالي طول روز در چهار روز از سال اهميت ويژه دارد .

1- اول فروردين ( 21 مارس) : كه خورشيد مستقيما بالايي خط استوا قرار ميگيرد و در اين روز طول روز و شب مساوي و برابر 12 ساعت است . و به آن اعتدال بهاري مي گويند .
2- سي و يكم خرداد ( 21 ژوئن) : كه خورشيد به شمالي ترين قسمت بالايي خط استوا مي گيرد و طولاني ترين روز و كوتاه ترين شب سال است و به آن انقلاب تابستاني مي گويند .
3- سي ام شهريور ( 21 سپتامبر ) : كه خورشيد مستقيما بالايي خط استوا است و طول روز و شب مساوي است و اعتدال پاييزي ناميده مي شود .
4- سي ام آذر ( 21 دسامبر ) : كه خورشيد در جنوبي ترين قسمت زير خط استوا قرار مي گيرد و كوتاه ترين روز و بلند ترين شب سال است و انقلاب زمستاني ناميده مي شود (شب يلدا )
چراغ گلخانه, چراغ ال اي دي براي گلخانه همان لامپ ال اي دي مخصوص رشد گياه است ولي در توان هاي بالا و تعداد ال اي دي هاي بيشتر براي پوشش دهي مساحت هاي بزرگتر. نقطه موازنه نوري (Light compensation point): نقطه اي است كه در آن شدت فتوسنتز برابر شدت تنفس است . در اين نقطه تمامي مواد توليد شده در فتوسنتز در تنفس به مصرف مي رسد. نقطه موازنه نوري در گياهان آفتاب پسند بيشتر از گياهان سايه پسند است.

جهت مشاهده وبلاگ گلخانه طبقاتي, لامپ ال اي دي فتوسنتز كليك نماييد.

نقطه اشباع نوري : (Light saturation point) نقطه اي كه فتوسنتز در آن حداكثر است و با افزايش نور ديگر فتوسنتز افزايش نمي يابد , نقطه اشباع نوري گويند.

كيفيت نور : اشعه ماوراي بنفش با طول موج 400-300 نانومتر باعث صدمه به گياه شده و غير قابل رويت با چشم انسان است . اشعه مادون قرمز با طول موج 750 -700 نانومتر خارج از حس بينايي انسان است و ضروري براي رشد گياه است اما در فتوسنتز گياه بي تاثير است . طيف نوري ( 760-380نانومتر) در فتوسنتز نقش دارد . ميزان فتو سنتز در نور قرمز و آبي حداكثر است . اگر گياه فقط در معرض نور آبي قرار گيرد رشد كاهش و اندام هاي گياه سفت و تيره مي شود و اگر گياه در معرض نور قرمز قرار گيرد رشد گياه افزايش و اندام هاي گياه نرم و لطيف مي شود . براي انجام فتو سنتز تمامي طول موج هاي نور لازم است .

افزايش شدت نور : به استثناي سايه پسند ها افزايش نور در اواسط پاييز تا اوايل بهار باعث افزايش محصول مي گردد . ساده بودن قاب هاي شيشه اي روي گلخانه ظرفيت قاب ها و افزايش عرض قاب ها باعث افزايش شدت نور وارده به داخل گلخانه مي شود . اسكلت چوبي به طور كاملا محسوس شدت نور را كاهش مي دهد و بهتر است چهارچوب چوبي زا با رنگ سفيد رنگ آميزي كرد تا به به جاي جذب نور آن را منعكس كنند . همچنين بهتر است كه قاب هاي شيشه اي پوشش گلخانه را نيز با رنگ سفيد رنگ كنند و پوشش بيروني قاب ها را هر دو سال يك بار و از داخل هر 5 سال يك بار رنگ آميزي شود . ميزان كاهش نور تابيده شده به گلخانه عبارت است از : 10 درصد توسط اسكلت و 5 درصد توسط قاب شيشه اي و 7 درصد شيشه ها و78 درصد نور وارد گلخانه مي شود . شيشه ها را بايد در پاييز و زمستان از موادي كه براي كاهش شدت نور ورودي با رنگ پوشيده شده اند پاك كرد . اين مواد حدود 20 درصد ميزان نور ورودي را كاهش مي دهند .

:
برچسب‌ها:

[ ]