تور کویر
مبلمان اداری کلاسیک
مبلمان اداری
خرید بک لینک
تور مراکش
تور دبى
فروش جوجه بوقلمون
فروش جوجه بوقلمون
ساعت دیواری
برچسب دیواری
تور مالدیو نوروز 97
تور سیشل نوروز 97
تور موریس نوروز 97
تور استرالیا نوروز 97
تور آفریقای جنوبی نوروز 97
تور آرژانتین نوروز 97
تور مراکش نوروز 97
تور تایلند نوروز 97
تور برزیل نوروز 97
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
قيمت باكس هتلی
قیمت تشک رویا
ساعت دیواری
آینه فانتزی
تور پوکت
تور تایلند
greenhouse equipment ايران گرولايت
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
آرشيو
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :شهلا صفري
تاريخ: ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۱۵:۲۳

ساخت و معرفي انواع تجهيزات گلخانه

 

تجهيزات گلخانه اي:

امروزه داشتن تجهيزات گلخانه اي مدرن و كاربردي و واردات به روز و جديد آن از جمله نيازهاي مهم براي يك گلخانه است. هرچه از فناوري هاي پيشرفته براي تجهيز كردن يك گلخانه استفاده شود كيفيت بالاتر مي رود.

در اين سايت شما مي توانيد قيمت فروش تجهيزات گلخانه اي, ليست قيمت تجهيزات گلخانه اي, قيمت انواع تجهيزات گلخانه اي را مشاهده نماييد.

گل ها در مناطقي كه هواي گرم دارند در مناطق آزاد كشت مي شوند گياهان ولي در مناطق سردسير به علت محدوديت فصلي مشكل مي شود. بنابراين محيط هاي قابل كنترل مثل گلخانه ها و لوازم و تاسيسات گلخانه اي اهميت پيدا مي كند. امروزه توسط محيط هاي مسقف مانند در مناطق سردسير و غيرگرمسيري مقادير زيادي از گياهان و محصولات گياهي توليد مي شود. 

لازمه ي رشد صحيح گياهان گلخانه اي فراهم آوردن شرايط مطلوب از نظر دما، نور، رطوبت، هوا، خاك و ... است و كمبود يكي از آن ها سبب وقفه در رشد مي شود. در گلخانه ها احتياج به تجهيزات گلخانه اي مناسب براي مقابله با عوامل نامساعد دارند تا بتوانند به درستي نمو پيدا كنند در هر صورت استفاده از تجهيزات و لوازم گلخانه اي باعث مي شود مكان مناسبي براي پرورش گياهان گلخانه اي فراهم شود.

اطلاعات موجود نشان مي دهد صنعت گلخانه در حدود سال 1600 ميلادي در كشور هلند به وجو آمد و زمينه ي توليد گل هاي بهاره در زمستان و ميوه هاي غير فصلي را فراهم كرد. 

در فراهم آوردن تجهيزات گلخانه اي هيدروپونيك نيز هم بايد تجهيزات گرمايشي و هم سرمايشي را در نظر گرفت. هر كدام از اين تاسيسات لوازم مربوط به خود را دارند كه كليه كنترل هاي لازم را براي ايجاد شرايط مطلوب جهت رشد و نمو مناسب گياهان گلخانه اي انجام مي دهندجهت مشاهده وبلاگ گلخانه طبقاتيلامپ ال اي دي فتوسنتز كليك نماييد.

از تجهيزات گرمايشي مي توان سيستم هاي آب گرم، سيستم هاي گرمايشي زيرزميني و سرويس و نگهداري سيستم هاي گرمايشي را نام برد و از تاسيسات سرمايشي مي توان سايه دادن ، اندود كردن شيشه گلخانه ها، سيستم هاي تبخيري، سيستم هاي مه پاش، كولرهاي آبي و گازي ، سرويس و نگه داري دستگاه هاي مه ساز و ... اشاره كرد كه هر كدام از اين مجموعه ، زير مجموعه لوازم و ابزار خود را دارند. در تجهيزات گلخانه اي ، سيستم تهويه ي گلخانه ها نقش اساسي دارند.وظيفه ي اين سيستم ها كاهش حرارت، تغيير رطوبت نسبي و رساندن هواي تازه به گلخانه است. جهت مشاهده وبلاگ خريد چراغ رشدگياهقيمت لامپ رشد گياه كليك  نماييد.

فروش تجهيزات گلخانه اي :

انواع گلخانه ها بر اساس نوع توليد و سازه به شرح ذيل است:
دسته بندي گلخانه ها بر اساس نوع توليد :
گلخانه هاي توليدي سبزي و صيفي شامل محصولاتي مانند خيار ، توت فرنگي ، فلفل بادمجان و ...
گلخانه هاي توليد گل و گياهان زينتي كه براي توليد گياهان آپارتماني و گلخانه اي از اين نوع استفاده مي شود.
دسته بندي گلخانه ها بر اساس نوع سازه :
گلخانه هاي چوبي : اين گلخانه ها از چوب يا پوشش پلاستيك درست شده است. مزيت احداث اين نوع از گلخانه ها هزينه پايين آن است اما به  دليل محيط نامناسب براي رشد گياه معمولاً ميزان توليد در واحد سطح در مقايسه با گلخانه هاي مدرن كم تر است. به همين دليل گلخانه هاي چوبي قديم به تدريج در حال تبديل شدن به گلخانه هاي مدرن و صنعتي است.
گلخانه هاي فلزي و مدرن
پوشش اين گلخانه ها از فلز است هزينه واحد گلخانه هاي پرتابل نسبت به سيستم جوشي 20-15% بيشتر است ولي نصب آن آسانتر و تغييرات در سازه راحت تر است.
براي تجهيز كردن تمام انواع گلخانه ها ، تجهيزات و لوازم گلخانه اي مدرن موردنياز است تا كيفيت محصولات بالاتر رود.

 انواع تجهيزات گلخانه اي

امروزه با توجه به افزايش جمعيت جهان و نيز ويژگيهاي بالاي ميوه هاي گلخانه اي در سبد خانوار، توليد و پرورش ميوه بصورت گلخانه اي اهميت بسزايي پيدا كرده است .با پيشرفت تكنولوژي در توليد ميوه و سبزيجات از نظر اقتصادي در گلخانه ها ، اين صنعت رشد بسيار بالايي داشته و با توجه به غني بودن ميوه ها از ويتامين واملاح معدني نقش بسيار مهمي را در سلامت تغذيه انسان ايفا ميكند . مجموعه عواملي كه در كمك به رشد سالم و سريع گياهان در يك محيط كاملا صنعتي دخيل هستند را ميتوان تعريف اين تجهيزات دانست.
مزايا
1:پروسه محصول دهي به روش گلخانهاي طولاني تر بوده و كشت محصول به بيش از يك دوره در سال ميرسد.
2:نسبت به فضاي آزاد در واحد سطح ، محصول توليدي به چند برابر افزايش يافته و نيز از بالاترين كيفيت بر خوردار است.
3:كاهش زمان به وسيله اين تجهيزات امكان پذير بوده و به نسبت عوامل محيطي ، محصول در زمان كمتري توليد ميشود . و به نوعي در بهترين شرايط زماني تقاضاي بازار ميتوان،محصول را وارد بازار نمود.
4:بدليل وجود اين امكانات در كنترل گلخانه ها ، راندمان توليد در حد بسيار بالايي قرار مي گيرد.

موضوع:
برچسب‌ها: تجهيزات گلخانه اي،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]